Czwartek, 2017-09-21

Imieniny: Darii, Mateusza
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zajęć twórczych przeznaczonych dla WSZYSTKICH zainteresowanych odkryciem i/lub rozwinięciem swoich zdolności artystycznych i manualnych. Fachowa opieka i prowadzenie w połączeniu ze wspaniałą atmosferą wspierającą proces twórczy, w niezwykły sposób pozwalają oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia. Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła. Poniżej prezentujemy wykaz najbliższych warsztatów realizowanych w 2017 przez Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIA w ramach partnerskiego projektu.:

Szycia i zdobienia haftem serwety - 04.09.2017-30.09.2017
W ramach zajęć teoretycznych i praktycznych uczestnicy zapoznają się z materiałami najczęściej używanymi do szycia serwet.  Podczas zajęć praktycznych będzie możliwość poznania  ściegów ręcznych potrzebnych do szycia i zdobienia haftem serwety takich jak: fastrygowy, pętelkowy, za igłą, stębnowy, krzyżykowy, kryty, dziergany.

Sztuka ludowa malarstwo - plener - 11.09.2017- 30.09.2017
Na warsztatach będzie możliwość poznania różnorodnych technik malarskich. Zajęcia praktyczne będą się odbywać w plenerze, podczas których uczestnicy poznają tajniki kilku technik malarskich. Dzięki zdobytej wiedzy wykonają pracę nawiązującą do dawnej sztuki ludowej. Celem zajęć jest poznanie zasad kompozycji, nauka proporcji i konstruowania postaci i przedmiotów, uwrażliwienie na kolor, nauka samodzielnego przygotowania podobrazi.

Decoupage - 2.10.2017-30.10.2017
Zajęcia teoretyczne pozwolą na poznanie historii zdobienia przedmiotów metodą decoupage, poznania podstawowych materiałów i narzędzia wykorzystywanych w technice decoupage. Podczas warsztatów praktycznych uczestnicy własnoręcznie przyozdobią styropianowe i drewniane materiały wykorzystując poznane techniki.

Ludowe ozdoby świąteczne - 2.11.2017- 30.11.2017
Na warsztatach, po wprowadzeniu teoretycznym na temat ludowych ozdób świątecznych, uczestnicy wykonują samodzielnie pod okiem instruktora jedną lub kilka ozdób świątecznych (w zależności od tematu zajęć, wybranego wzoru, jego stopnia skomplikowania i zaangażowania osoby tworzące). Do dyspozycji warsztatowiczów przygotowane będą wzorcowe ozdoby i szablony z elementami poszczególnych dekoracji oraz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do pracy. Proponowane tematy warsztatów: ludowe pająki – krystaliczne konstrukcje przestrzenne wykonywane ze słomek i bibuły wieszane w domach pod sufitem, aniołki i gwiazdki ze słomy, bożonarodzeniowe światy, gwiazdki i kołyski z opłatka, wiklinowe dekoracje bożonarodzeniowe (gwiazdki, łańcuchy, choinki, aniołki, zabawki choinkowe).

Wypieki pieników tradycyjnych i zdobienia ręcznego – 1.12.2017-17.12.2017
Uczestnicy zajęć zapoznają się z tradycjami wyrobu piernika oraz jego rodzajami Samodzielnie zagniotą ciasto piernikowe i wypełnią nim wybrane formy, oraz odtworzą zaprojektowane ozdoby piernikowe. Stworzone pierniki zostaną wypieczone w piecu. Powstałe prace uczestnicy zabiorą do domu.
Bezpłatne warsztaty realizowane są w ramach partnerskiego projektu „Nasze Pogórze, Nasze Tradycje”, współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego osi 6 Dziedzictwo regionalne, działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Podziałanie 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:
Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA 33-114 Rzuchowa 1.
Liczba miejsc jest ograniczona, wobec czego obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz zamieszczony na stronie www.grupa.odrolnika.pl oraz www.cpl.odrolnika.pl.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr telefonu tel. 14 307 05 01

Drodzy Rodzice,
poniżej przedstawiamy wykaz podręczników do religii - wszystkie pozostałe zostaną zakupione przez szkołę

Szkoła Podstawowa:
Klasa I - Jesteśmy rodziną Pana Jezusa, P. Goliszek
Klasa II - Kochamy Pana Jezusa, P. Goliszek
Klasa III - Przyjmujemy Pana Jezusa, P. Goliszek
Klasa IV - Jestem chrześcijaninem, W Janiga
Klasa V - Wierzę w Boga, Podręcznik i karty pracy do religii dla klasy V , W. Janiga
Klasa VI - Wierze w kościół. Podręcznik i karty pracy do religii dla kalsay VI, W. Janiga
Klasa VII - Spotykam Twoje słowo - P. Mąkosa

Gimnazjum: